Dětský domov

Horšovský Týn

esfProjekt Plzeňského kraje „Šance pro budoucnost“se snaží komplexně řešit problematiku mládeže ze znevýhodněného sociálního prostředí, kam děti a mladí lidé z dětských domovů bezesporu patří.

Hlavním cílem
„Projektu“ je vytvoření komplexního nástroje pro vytvoření lepších výchozích pozic při uplatnění na trhu práce a sociální integrace dětí a mladých lidí, kteří po dosažení zletilosti odcházejí z dětských domovů..“Projekt“ je financován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

Číst dál: Šance pro budoucnost.

esfPopis projektu
Projekt navazuje na činnosti předchozího projektu Šance pro budoucnost realizovaného v rámci OP RLZ, který komplexně oživil situaci mladých lidí před ukončením ústavní výchovy a po jejich odchodu z dětského domova. V rámci projektu Šance pro budoucnost byl základ tohoto komplexního nástroje vytvořen a pilotně odzkoušen v praxi. Na vytvořenou metodiku, vzdělávací programy a tím položený základ systému práce s cílovou skupinou je nutno navázat a dále je rozvinout ve stávajícím projektu Krok do Života 1, který byl zahájen 1. června 2010. Metodika a programy budou inovovány dle praxe a potřeb klientu. Dalším přínosem projektu je vytvoření nových speciálních rehabilitačních programu pro mentálni postižené a sociálni handicapované klienty. 

Číst dál: Krok do Života

Základní údaje o zařízení:

Dětský domov, Horšovský Týn
Nová Ves 1, 346 01 Horšovský Týn

Odkaz na mapu
Tel:379 422 361, 379 422 371
Fax:379 422 371
E-mail: ddhtyn@seznam.cz

znak

znakpk


 

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest
Pin It